Medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa

 Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Wszystkie składniki aktywne stosowanych w tym celu preparatów dostarczane są bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują za pomocą iniekcji. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, może powodować jedynie lekki dyskomfort związany z uczuciem ukłucia.

Dzięki wprowadzaniu preparatów o odpowiednim stężeniu za pomocą igły i strzykawki bezpośrednio do skóry właściwej możemy liczyć na szybkie efekty rewitalizacji skóry.

Efekty

Efektem zabiegu mezoterapii jest skuteczne i głębokiemu nawilżenie skóry, ujędrnienie, zwiększenie jej napięcia i elastyczności. Zabieg wspomaga mikrokrążenie i stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu redukuje oznaki starzenia się skóry. Po wykonaniu serii zabiegów mezoterapii igłowej można zauważyć nie tylko poprawę w samej strukturze skóry, odzyskuje ona także zdrowy i młody wygląd, znikają zasinienia pod oczami, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Widoczna jest wyraźna poprawa w gęstości skóry i jej rozjaśnienie.

Dla kogo?

Jest to bardzo skuteczny zabieg, szczególnie w leczeniu przebarwień, zaburzeń rogowacenia, blizn, zmian potrądzikowych oraz spłycaniu zmarszczek.
 

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki polegająca na wprowadzeniu za pomocą zastrzyku preparatu wspomagającego redukcję tkanki tłuszczowej. Jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, która zyskuje coraz szersze grono zwolenników, głównie z uwagi na skuteczność i widoczne gołym okiem efekty. Zabieg wykonuje się poprzez wprowadzenie do tkanki tłuszczowej specjalnego preparatu, który wspomaga jej spalanie, w efekcie tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne zaczerwienienie, czy nawet drobne krwiaki. Są to jednak typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych.

Efekty

Lipoliza iniekcyjna pomaga usuwać miejscowe otłuszczenia z partii, które ciężko wymodelować ? uda, brzuch, pośladki, plecy. Poprawia mikrokrążenie, stymuluje skórę do szybszej regeneracji, poprawia metabolizm. Efektem jest wyraźna utrata centymetrów w obwodach w miejscach iniekcji.

Dla kogo?

Zabieg jest obecnie najbezpieczniejszą nieinwazyjną metodą wspomagającą likwidację tkanki tłuszczowej, polecaną głównie osobom zdrowym, ze zrównoważoną wagą lub borykającym się z lekką nadwagą. Jest idealnym zabiegiem dopełniającym odpowiednią dietę oraz wysiłek fizyczny, ponieważ pomaga pozbyć się miejscowych pokładów tłuszczu, które ciężko wyeliminować za pomocą odpowiedniego odżywiania lub ćwiczeń.
 

Osocze bogatopłytkowe

 Osocze bogatopłytkowe to preparat otrzymywany z własnej krwi pacjenta. Określane jest czasami mianem „wampirzego liftingu”. Preparat o wysokim stężeniu stymuluje komórki skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych w skórze. PRP, czyli czynniki wzrostu, które uwalniane są z płytek krwi znajdujących się w osoczu przyspieszają rozwój i produkcję komórek, co wpływa korzystnie na poprawkę mikrokrążenia. Biorą udział w inicjowaniu procesów w regeneracji i odbudowy skóry.

Efekty

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zalecamy wykonywać seriami, aby zmaksymalizować ich efekt. Osocze wpływa przede wszystkim na poprawę elastyczności skóry, jej napięcia i gęstości. Wygładza drobne zmarszczki, ujednolica koloryt. Dzięki zabiegom skóra staje się lepiej ukrwiona, gładsza, jędrniejsza i nabiera blasku.

Dla kogo?

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest dedykowana każdemu, kto chce opóźnić oznaki starzenia się skóry. Jeśli mamy problemy z jej wiotkością, zauważamy u siebie utratę jędrności i elastyczności, a także oznaki zmęczenia, przebarwienia, zmarszczki i fałdy to jest to doskonały moment, aby skorzystać z tego zabiegu. Polecany jest on także osobom, które chciałby zminimalizować blizny, rozstępy czy zmiany potrądzikowe.
 

Fibryna bogatopłytkowa

 Fibryna, podobnie jak osocze bogatopłytkowe, jest uzyskiwana z krwi własnej pacjenta poprzez jej odwirowanie. W tym przypadku jednak proces wirowania jest dużo wolniejszy, co sprawia, że preparat ma również nieco inne właściwości. Wolne tempo wirowania sprawia, że preparat zawiera nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również komórki macierzyste przyspieszające proces regeneracji. Dzięki temu efekty terapeutyczne są po pierwsze lepiej widoczne, po drugie dłużej się utrzymują.

Efekty

Skoncentrowana formuła preparatu podawanego pacjentowi nie tylko maksymalizuje efekty działania zabiegu, ale również przyspiesza proces przebudowy komórek skóry oraz naprawy jej struktur. Dzięki temu skóra staje się sprężysta, jędrna i ujednolicona, a zmarszczki i wszelkiego rodzaju blizny, czy zmiany potrądzikowe praktycznie niewidoczne. Zabieg wspomaga wzrost naczyń krwionośnych i poprawia napięcie oraz wygląd naszej cery.

Dla kogo?

Fibryna bogatopłytkowa polecana jest szczególnie osobom, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia. Jeśli Twoja skóra jest zwiotczała, sucha, traci swoją sprężystość i jędrność, a zmarszczki i zasinienia pod oczami są coraz bardziej widoczne, z pewnością terapia fibryną pomoże w jej odnowie.
 

Powiększanie, modelowanie ust

 Powiększanie ust to najpopularniejszy zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Pomimo że sam zabieg ma służyć modelowaniu ust (i takiej nazwy się używa), to większość kobiet pragnie właśnie ich powiększenia. Powiększanie ust kwasem hialuronowymwykonuje się, gdy naturalne są zbyt wąskie, asymetryczne.

Efekty

Efekt powiększenia lub modelowania ustutrzymuje się zazwyczaj ok. 6 miesięcy, jednak czas absorpcji wypełniacza zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta i prowadzonego przez niego stylu życia. Ilość wprowadzanego w usta wypełniacza zależy od indywidualnych potrzeb i ustaleń

Dla kogo?

Powiększanie ust jest dla wszystkich dorosłych osób wymagających zabiegu posiadających asymetrię i/lub odczuwających dyskomfort wizualny tego obszaru twarzy.
 

Zabieg na Twarz i Ciało z użyciem technologii HIFU – high intensity focused ultrasound

 Nazwa HIFU czyli High Intensity Focused Ultrasound, oznacza działanie poprzez skoncentrowane i intensywne fale ultradźwiękowe.Sama technologia HIFU stosowana jest w medycynie już od 20 lat do usuwania guzów, m.in. raka prostaty. Od 4 lat wykorzystywana jest w medycynie estetycznej i jej popularność wzrasta. Energia fali ultradźwiękowej wprawiając komórki w drgania, doprowadza do ich rozgrzania w temp. 60-70 st. C co prowadzi do koagulacji tkanek i stymulacji włókien kolagenowych. Ultradźwięki oddziałują jedynie w warstwie mięśniowej SMAS. Inne warstwy skóry nie zostają obciążone. W ten sposób organizm jest pobudzony do podjęcia naturalnej obrony i produkcji nowego kolagenu, a w efekcie do poprawienia napięcia skóry.

Wskazania:

- wiotka skóra twarzy, szyi i dekoltu,
- głębokie zmarszczki czołowe i „kurze łapki”,
- opadająca powieka,
- tendencja do tworzenia się podwójnego podbródka,
- skóra łojotokowa, redukcja porów,
- spadek elastyczności skóry spowodowany procesem starzenia lub gwałtownym odchudzaniem,
- nadmierna bruzda nosowo-wargowa,
- zwiotczała skóra na policzkach tzw. „chomiki”,
- utrata dawnego owalu twarzy.

Efekty zabiegu HIFU:

zagęszczenie skóry, zmniejszenie wiotkości, wyostrzenie konturu twarzy, ujędrnienie skóry na szyi i policzkach, uelastycznienie skóry, redukcja zmarszczek, zmniejszenie porów.

Dla kogo?

Zabieg HIFU przeznaczony jest dla osób o skórze wiotkiej, które nie chcą poddawać się zabiegom i liftingom inwazyjnym. Efekty utrzymują się od 18 miesięcy do nawet dwóch lat. Można też stosować HIFU razem z innymi metodami ujędrniania i liftingu.
 

Kroplówki witaminowe

 Kroplówki witaminowe to suplementy podawane dożylnie, które dostarczają organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów.

Terapia witaminowa skierowana jest do osób, które dbają o zdrowie, chcą zwiększyć witalność, wzmocnić odporność oraz wydajność organizmu. To także skuteczny sposób na zminimalizowanie stresu związanego z pracą umysłową lub fizyczną. Kuracje kroplówkami witaminowymi, prowadzone pod okiem lekarzy specjalistów z wykorzystaniem komponentów najwyższej jakości pomagają także w zwalczaniu uczucia zmęczenia, spadkiem nastroju, poprawiają koncentrację oraz uzupełniają niedobory witamin. Dzięki odpowiedniej dawce mikro i makro elementów dostarczanych wraz z kroplówką witaminową do organizmu skutecznie zwalczane są także wszelkie objawy infekcji, jak przeziębienie, kaszel, kater, ból gardła. Mają one także działanie antyoksydacyjne, dzięki temu oczyszczają organizm z toksyn oraz spowalniają starzenie się skóry.

Oferujemy bogaty wybór różnego rodzaju kroplówek witaminowych, od kroplówek z witaminą C, poprzez kroplówki z magnezem, kompleksem -B, kroplówki oczyszczające, nawadniające, a także regenerujące.