W jaki sposób odbudować zniszczone paznokcie?

Paznokcie często narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia, które są spowodowane stosowaniem detergentów czy w przypadku kobiet długotrwałym malowaniem. Na kondycję paznokci ma wpływ również ogólny stan organizmu. Jeżeli cierpimy na niedobór witamin lub jego ogólne osłabienie bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy są one na tyle osłabione, że łamią się i rozdwajają. W związku z powyższym koniecznym jest stosowanie odpowiednich zabiegów, które pomogą nam je odbudować i wzmocnić.

Jak prawidłowo dbać o paznokcie?

Po pierwsze należy zadbać o odpowiednią, bogatą w składniki odżywcze dietę. Niektóre osoby stosują również w tym celu preparaty zwierające skrzyp polny. Warto jednak pamiętać, że w przypadku tych ostatnich efekt nie będzie widoczny od razu, a dopiero po kilku miesiącach od rozpoczęcia stosowania, dlatego ważnym jest aby posiłkować się również innymi preparatami i zabiegami jak choćby IBX System. Jeżeli należymy do osób, które często malują paznokcie, stosują tipsy lub żele i hybrydy koniecznym jest robienie sobie co jakiś czas przerw, aby dać szansę paznokciom na regenerację zapisując się na zabieg.

manicure ibx system

Czego unikać, aby nie przyczyniać się do niszczenia paznokci?

Po pierwsze nie należy paznokci obgryzać, a w przypadku ich rozdwajania zrywać wierzchniej warstwy. Ponadto, jeżeli zaobserwujemy, że lakier na naszych paznokciach odpryskujmy, użyjmy do jego usunięcia odpowiednich preparatów, a nie zrywajmy go.

Comments are closed.