Domowe spa dla stóp krok po kroku

Wiele osób zupełnie zapomina o tym, aby dbać odpowiednio o kondycję stóp. U części wynika to właśnie z zapominalstwa, ale są również i tacy, którzy twierdzą, że stopy pielęgnować będą jedynie latem, a zimą i tak są zakryte i nikt na nie nie patrzy. Otóż jest to błędne podejście do tematu, ponieważ dbanie o stopy nie ma na celu jedynie doprowadzenie ich do dobrego wyglądu. Pamiętajmy o tym, że to właśnie one każdego dnia obciążone są najbardziej ze względu na dźwiganie ciężaru całego ciała. W związku z czym niezwykle istotnym jest, aby zapewnić im oddech na czym zyska również nasz cały organizm.

Jak zorganizować domowe spa dla stóp?

Otóż warto zaopatrzyć się w dedykowane czynnościom pielęgnacyjnym kosmetyki, które pomogą nam w osiągnięciu określonego efektu, a ponadto pozwolą na zrelaksowanie się. Do wyżej wspomnianych zaliczyć można między innymi sól do moczenia stóp, olejki eteryczne, które również sprawdzą się w kąpielach stóp, a także plastry i skarpetki złuszczające typu callus peel. Nie zapomnijmy również o obcinaczkach do paznokci, pumeksie oraz kremie nawilżającym, który zastosujemy już po wykonaniu całego zabiegu. Pedicure callus peel możesz wykonać także u kosmetyczki w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

pedicure callus peel

Jak często stosować zabiegi na stopy?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji i tego, jak bardzo są one obolałe i zmęczone. Jeżeli odczuwamy taką potrzebę z powodzeniem możemy moczyć stopy nawet każdego dnia. Jeśli mowa o stosowaniu plastrów złuszczających, zgodnie z zaleceniami producenta.

Comments are closed.