Jak dbać o pękające paznokcie?

Zadbane dłonie często bywają nazywane wizytówką kobiety. Dlatego problemy z paznokciami mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie. Nieraz kobiety próbują tuszować kłopot nakładając hybrydy bądź tipsy. Jest to jednak chwilowe rozwiązanie, które w efekcie prowadzi do jeszcze większych zmartwień. Popękane paznokcie to często wynik nieprawidłowej ich pielęgnacji. Dlatego tak ważne jest zadbanie o kondycję paznokci, a dopiero później o stylistykę. Jak więc wyleczyć pękające paznokcie?

Znaczenie prawidłowej diety

Problemy z płytką paznokcia mogą świadczyć o niedoborach witamin i minerałów w diecie. Prostym rozwiązaniem jest uzupełnienie jej o orzechy, pestki, owoce i warzywa. Można również rozważyć przyjmowanie suplementów z witaminami A, D czy H oraz uzupełnienie o magnez, krzem czy wapń. Należy jednak pamiętać, że musimy skonsultować to z lekarzem. Często jednak już samo zdrowe jedzenie w znacznym stopniu pomaga w problemach z paznokciami i włosami. Co jeszcze można zrobić?

zabieg na pękające paznokcie

Właściwa pielęgnacja pękających paznokci

Przede wszystkim nie należy nakładać hybryd, żeli czy tipsów na pękające paznokcie. Aby jednak problem się nie pogłębiał, warto skorzystać z regenerujących zabiegów kosmetycznych. Stosowanie dobrych odżywek również jest na miejscu. Paznokcie wzmocnione odpowiednim zabiegiem i warstwą ochronną, odrosną zdrowe i mocne. Poza tym dłonie będą wtedy wyglądać estetycznie. Prostym sposobem wzmocnienia paznokci jest też wykonywanie prac domowych w ochronnych rękawiczkach i regularne stosowanie kremu do rąk. Więcej na ten temat znajdziesz w tym wpisie https://easynails.pl/ratunku-pekajace-paznokcie/.

Z problemem popękanych paznokci można sobie poradzić. Pamiętając o odpowiedniej diecie i pielęgnacji, kłopot szybko odejdzie w niepamięć.

Comments are closed.